Any 2014

I Torneig Internacional de Nadal d’Escacs “Ciutat Cooperativa – Molí Nou”
dissabte 27 de desembre de 2014
Participants del Club: Iván Humanes i Daniel Garcia Llargués

I Sunway Sitges International Chess Festival
del 13 al 21 de desembre de 2014
Participants del Club: Iván Humanes

II Obert Club d’Escacs Cornellà
del 29 de setembre al 24 de novembre de 2014
Participants del Club: Iván Humanes i David Guirado

XXVI Obert del Catalunya Escacs Club (Barcelona)
del 27 de setembre al 29 de novembre de 2014
Participants del Club: Ignasi Archs

XXXII Torneig Open de Martorell, grup B i grup C
del 13 de setembre al 22 de novembre de 2014
Participants del Club: José Daniel Peirón, Eduard Calbet, José Antonio Díez “Balas”, Roberto de la Fuente i Jesús Francisco Salvador

XVI Open Internacional d’Escacs de Sants, Hostafrancs i la Bordeta
del 22 al 31 d’agost de 2014
Participants del Club: Xavier Santolaria

40è Obert Internacional Ciutat de Badalona
del 2 al 10 d’agost de 2014
Participants del Club: José Daniel Peirón, David Julià, Ignasi Archs i Roberto de la Fuente

40è Open Internacional Vila de Sitges
del 22 al 31 de juliol de 2014
Participants del Club: Daniel Montoya

XVI Obert Internacional de Sant Martí, grup A i grup B (Barcelona)
del 13 al 21 de juliol de 2014
Participants del Club: Manel Santolaria i José Daniel Peirón

XVI Open Internacional de Torredembarra
del 5 al 13 de juliol de 2014
Participants del Club: Manel Santolaria

XVI Obert Internacional d’Escacs Foment Martinenc, grup B i grup C (Barcelona)
del 26 d’abril al 21 de juny de 2014
Participants del Club: José Daniel Peirón, Eduard Calbet, Ignasi Archs, Roberto de la Fuente, José Antonio Díez “Balas” i Jesús Francisco Salvador

3r Torneig Obert d’Escacs Barri Gòtic – Barcelona UGA
del 7 d’abril al 2 de juny de 2014
Participants del Club: David Guirado

XXVI Obert Vila de Sant Boi
del 4 d’abril al 13 de juny de 2014
Participants del Club: Ignasi Archs

8è Obert d’Escacs de Vilafranca del Penedès
del 28 de març al 23 de maig de 2014
Participants del Club: Juan Ramón Fuentes

Fase prèvia del campionat d’edats del Baix Llobregat, Alt Penedés i Garraf, sots-18, sots-12 i sots-10
del 18 de gener al 8 de febrer de 2014
Participants del Club: Sergi Cuenca, Jesús Martínez, David Álvarez, María José Naharro, David Romero, Xavier Escaler, Pol Álvarez, Nahoa Martín i Andrés Daniel Navarro

XVI Obert Internacional Tres Peons, grup B
del 10 de gener al 7 de març de 2014
Participants del Club: Ignasi Archs i David Guirado