Any 2012

II Obert Internacional de Nadal del Guinardó (Barcelona)
del 27 de desembre de 2012 al 5 de gener de 2013
Participants del Club: David Julià (grup A) i Eduard Calbet (grup B)

II Actiu Femení Mas Guinardó (Barcelona)
diumenge 2 de desembre de 2012
Participants del Club: Andrea Navarro i María José Naharro
(en el torneig amistós)

I Torneig d’Escacs sub-14 de Martorell
dissabte 24 de novembre de 2012
Participants del Club: Àlex Espinosa

29è Torneig d’Escacs «Viejo Piano»
del 16 d’octubre al 20 de desembre de 2012
Participants del Club: Diego Flores, Diosdado Jaén “Jorda”, Daniel Garcia, Ignasi Archs, Eduard Calbet, Roberto de la Fuente i David Páez

ViejoPiano2012_vermut

D’esquerra a dreta, dempeus: Martí Aguilà, José María Archilla, Eduard Calbet, Diosdado Jaén «Jorda» i Alfonso Pardo. Ajupits: Daniel Garcia Llargués i Ignasi Archs.

XXX Open d’Escacs de Martorell — grup C
del 15 de setembre al 17 de novembre de 2012
Participants del Club: Eduard Calbet i Ignasi Archs

D’esquerra a dreta, Raúl Rodríguez, del Sant Joan Despí; Jordi Mas, de la Lira Vendrellenca; Eduard Calbet, del Peón Doblado; Eduardo P. Cuadrado, del Bellvitge, 5è classificat en el grup B; i Ignasi Archs, del Peón Doblado. (Foto: Carles Calbet.)

XIV Open Internacional de Sants, Hostafrancs i la Bordeta — grup B
del 17 al 26 d’agost de 2012
Participants del Club: David Guirado, Eduard Calbet, Ignasi Archs i Roberto de la Fuente

L’Eduard Calbet (sí, és el seu braç) contra Barbara Perrusset, a la 1a ronda.

L’Ignasi Archs, a l’esquerra, contra Roberto Forno, a la 1a ronda.

XXXVIII Open Internacional d’Escacs Ciutat de Badalona – grup C
de l’1 al 9 d’agost de 2012
Participants del Club: David Guirado

XXXVIII Open Internacional d’Escacs Ciutat de Badalona – grup B
de l’1 al 9 d’agost de 2012
Participants del Club: David Julià

XXXII Torneig Festa Major d’Estiu Parets del Vallès
Diumenge 29 de juliol de 2012
Participants del Club: Daniel Garcia, Eduard Calbet i David Páez

Els premis del Torneig de Parets.

38 Open Internacional Vila de Sitges – grup B
del 20 al 28 de juliol de 2012
Participants del Club: David Guirado

XIV Obert Internacional de Sant Martí – grup B
del 13 al 21 de juliol de 2012
Participants del Club: Eduard Calbet i Xavier Santolaria

XXXV Open Internacional de Barberà del Vallès – grup B
del 4 al 12 de juliol de 2012
Participants del Club: David Julià

VI Torneig d’Escacs Base Associació de Clubs del Baix Llobregat
Diumenge 12 de maig de 2012
Participants del Club: Andrea Navarro, Xavier Escaler i Alexis Gutiérrez

XXIV Obert Vila de Sant Boi 2012 – Memorial Josep Chalmeta
del 27 d’abril al 15 de juny de 2012
Participants del Club: Eduard Calbet i David Páez

Primer Torneig Obert d’Escacs Barri Gòtic Barcelona UGA 2012
del 23 d’abril al 18 de juny de 2012
Participants del Club: Xavier Santolaria

V Obert de Primavera La Lira
del 19 d’abril al 14 de juny de 2012
Participants del Club: Daniel Garcia i David Guirado

XIII Torneig d’Escacs La Passió d’Esparreguera
del 14 d’abril al 2 de juny de 2012
Participants del Club: David Guirado

III Obert Ajedrez Jake Club L’Hospitalet
del 14 d’abril al 2 de juny de 2012
Participants del Club: Ignasi Archs, Eduard Calbet i Roberto de la Fuente

VII Obert Ateneu Colón de Sabadell
del 10 d’abril al 12 de juny de 2012
Participants del Club: Roberto de la Fuente

VII Obert Internacional d’Escacs “Tupinambà”
del 14 de març al 16 de maig de 2012
Participants del Club: Xavier Santolaria i Roberto de la Fuente

Campionat de Catalunya d’edats del Baix Llobregat, Garraf i Alt Penedès, fase prèvia, sots-12
del 21 de gener a l’11 de febrer de 2012
Participants del Club: Àlex Espinosa, Guillem Garcia i Imanol Sáenz

Campionat de Catalunya d’edats del Baix Llobregat, Garraf i Alt Penedès, fase prèvia, sots-10
del 21 de gener a l’11 de febrer de 2012
Participants del Club: David Álvarez, María José Naharro i Andrea Navarro

Campionat de Catalunya d’edats del Baix Llobregat, Garraf i Alt Penedès, fase prèvia, sots-8
del 21 de gener a l’11 de febrer de 2012
Participants del Club: Pol Álvarez, Xavier Escaler i Alexis Gutiérrez

XXX Obert d’Escacs La Lira
del 20 de gener al 9 de març de 2012
Participants del Club: Xavier Santolaria, David Guirado i Eduard Calbet

Eduard Calbet, a la 1a ronda, contra Jordi Corominas, del Tres Peons

David Guirado, a la 2a ronda, contra el nostre amic Lluís Febrero, del Comtal

Xavi Santolaria, a la 4a ronda, contra Jordi Rodríguez, del Congrés, en una posició curiosa en què cap jugador té peces a la 1a fila

Totes les fotos són de J. Robla, del CE Agustí. Podeu trobar més informació, cròniques i vídeos a Ajedrez ND o al CE Agustí.