Any 2017

World School Chess Championship (Iasi, Romania)
del 23 al 30 d’abril de 2017
Participants del Club: Gonzalo Quirhuayo (sub 15)

V Obert Calculín de Promoció d’Escacs, grup Blau (Sant Boi de Llobregat)
del 22 d’abril al 13 de maig de 2017
Participants del Club: Ricci Daniel Cevallos, Unai Jodar, Cristhian Archilla, Miguel Cabrillana, Joan de Déu Claros, Nil López, Nika Liparteliani i Álvaro Ayala

XXIX Torneig Internacional Vila de Sant Boi, tancat grup A, grup C
del 21 d’abril al 16 de juny de 2017
Participants del Club: Gonzalo Quirhuayo, Ignasi Archs i Marco Antonio Buitrago

60è Obert de Terrassa
del 21 d’abril al 9 de juny de 2017
Participants del Club: Joan Tortosa

X Torneig de Primavera La Lira (Barcelona)
del 20 d’abril al 15 de juny de 2017
Participants del Club: Manel Santolaria i Joan Tortosa

Campionat de Catalunya d’Edats, sub-8 i sub-10
del 8 al 13 d’abril de 2017
Participants del Club: Miguel Cabrillana, Ivan Planella i Irene Planella

8è Torneig Obert Ciutat de l’Hospitalet
de l’1 d’abril al 3 de juny de 2017
Participants del Club: Joan Tortosa

XII Obert Internacional d’Escacs Tupinamba (Barcelona)
del 22 de març al 24 de maig de 2017
Participants del Club: Byron Zambrano i David Guirado

Obert de Ràpides del Tres Peons (Barcelona)
Divendres 10 de març de 2017
Participants del Club: Emilio Carrasco, Jordi Planella i Ivan Planella

IV Obert Vila de Gràcia per a majors de 55 anys (Barcelona)
del 6 de març al 15 de maig de 2017
Participants del Club: Francisco Rivas

I Torneig d’Escacs “Bellavista” (Barcelona)
Dissabte 4 de març de 2017
Participants del Club: Emilio Carrasco, Gustavo Magallanes, Jordi Planella i Ivan Planella

Campionat de Catalunya d’edats, fases prèvies del Baix Llobregat
del 21 de gener a l’11 de febrer de 2017
Participants del Club: David Álvarez, David Romero, Miguel Cabrillana, Aitor Jiménez i Biel Giles

Escacs, Cornellà

Ares Pueyo i Miguel Cabrillana iniciant la darrera partida del Comarcal sub-10.

XXXV Obert La Lira (Barcelona)
del 20 de gener al 10 de març de 2017
Participants del Club: David Guirado

XIX Obert Internacional Tres Peons, grup A i grup B (Barcelona)
de l’11 de gener al 8 de març de 2017
Participants del Club: Francisco Olivares i David Guirado

II Torneig d’Hivern d’Escacs Actius de Sant Boi
7 de gener de 2017
Participants del Club: Francisco Olivares, Marc Alquézar i Ignasi Archs

I Torneig d’Escacs actius de Reis (Martorell)
7 de gener de 2017
Participants del Club: Miguel Cabrillana, Jordi Planella, Ivan Planella i Irene Planella

Anys anteriors