Any 2018

44è Obert Internacional Ciutat de Badalona, grup magistral
de l’1 al 9 d’agost de 2018
Participants del Club: Marcelo Panelo

XX Obert Internacional Sant Martí, grup A (Barcelona)
del 13 al 21 de juliol de 2018
Participants del Club: Gustavo Magallanes i Francisco Pizarro (àrbitre)

XXVI Open Internacional Ciutat de Montcada i Reixac, grup A
del 25 de juny al 3 de juliol de 2018
Participants del Club: Gustavo Magallanes i Marcelo Panelo

IX Campionat Inter-Escolar «Mediterrània»
dissabte 19 de maig de 2018
Participants del Club: Iván Planella, Pablo Romero, Miguel Moreno, Izan Pérez, Nil López, Irene Planella, Francisco Sala, José Sala, Iker Alcalde, Aran Sánchez-Porro, Miquel Jimena, Pau Sánchez i Sara Videa

II Torneig Obert del Gòtic del Club d’Escacs Barcelona
del 24 d’abril al 19 de juny de 2018
Participants del Club: Joan Tortosa i Diosdado Jaén “Jorda”

XX Obert Internacional d’Escacs del Foment Martinenc, grup A i grup C (Barcelona)
del 21 d’abril al 16 de juny de 2018
Participants del Club: Gustavo Magallanes i Ignasi Archs

61è Campionat Obert de Terrassa
del 20 d’abril al 8 de juny de 2018
Participants del Club: Joan Tortosa

XIV Open d’Escacs Ciutat de Sant Adrià de Besòs
del 15 d’abril al 17 de juny de 2018
Participants del Club: Andriy Severyn

Andriy Severyn, a la 1a ronda del Torneig de Sant Adrià. [Foto: Daniel Gómez Cortés.]

IV Open blitz Memorial Adolfo González (Martorell)
diumenge 15 d’abril de 2018
Participants del Club: Francisco Pizarro, Marcelo Panelo, Jordi Planella, Javier Planella, Iván Planella i Irene Planella

1r Tancat Norma MC Espiga de les Corts (Barcelona)
del 14 d’abril al 9 de juny de 2018
Participants del Club: Jordi Planella

VI Obert Calculín de Promoció d’Escacs (Sant Boi)
del 14 d’abril al 5 de maig de 2018
Participants del Club: Pablo Romero, Izan Pérez, Unai Jodar, Paula Díaz, Miguel Moreno, Francisco Sala, José Sala, Nil López, Iker Alcalde, Carlos Alberto Rubio i Nika Liparteliani

XII Obert de Primavera La Lira (Barcelona)
del 12 d’abril al 7 de juny de 2018
Participants del Club: Joan Tortosa

IX Torneig Obert Ciutat de L’Hospitalet
del 7 d’abril al 2 de juny de 2018
Participants del Club: Jordi Planella

XXX Open Internacional de Sant Boi
del 6 d’abril al 15 de juny de 2018
Participants del Club: Ignasi Archs i Roberto de la Fuente

XIII Obert Internacional Tupinambà, grup A i grup B (Barcelona)
del 4 d’abril al 30 de maig de 2018
Participants del Club: Emilio Carrasco i Joan Tortosa

Campionat de Catalunya d’edats, sub-8 i sub-10
del 24 al 29 de març de 2018
Participants del Club: Ivan Planella i Irene Planella

Circuit Ràpid Sant Martí, 3a prova (Barcelona)
dimecres 21 de març de 2018
Participants del Club: Emilio Carrasco, Francisco Pizarro i Jordi Planella

12è Torneig obert d’escacs actius bicolor (Barcelona)
del 9 de març al 13 d’abril de 2018
Participants del Club: Gustavo Magallanes

V Obert Vila de Gràcia per a majors de 55 anys (Barcelona)
del 5 de març al 14 de maig de 2018
Participants del Club: Joan Tortosa, Ignasi Archs i Francisco Rivas

Fases prèvies escolars del Baix Llobregat (Comarcal), sub-8 i sub-10
del 20 de gener al 10 de febrer de 2018
Participants del Club: Miguel Cabrillana i Miquel Jimena


XXVI Obert La Lira (Barcelona)
del 19 de gener al 9 de març de 2018
Participants del Club: Joan Tortosa

IV Torneig de partides llampec per parelles mixtes (Barcelona)
dissabte 13 de gener de 2018
Participants del Club: Cristina Zavala / Ivan Planella i Jordi Planella / Irene Planella


Més informació del torneig clicant aquí. I més fotos clicant aquí.

VII Torneig Clàssic Internacional de Sant Martí (Barcelona)
de l’11 de gener al 8 de març de 2018
Participants del Club: Joan Tortosa

XX Torneig Internacional Tres Peons, grup A i grup B (Barcelona)
del 10 de gener al 7 de març de 2018
Participants del Club: Joan Tortosa i Jordi Planella

III Torneig d’Hivern d’Escacs Actius de Sant Boi
diumenge 7 de gener de 2018
Participants del Club: Ignasi Archs i Jordi Planella

Anys anteriors