IX Campionat Inter-Escolar
«Mediterrània» 2018

CLASSIFICACIÓ FINAL

Download the PDF file .

BASES

DIA: Dissabte 19 de maig de 2018.

HORA: 16:00, recepció dels nens i nenes; 16:30, inici del torneig.

LLOC: Club d’Escacs PEÓN DOBLADO (Av. Línia Elèctrica, 1 —Espai Esportiu Sant Ildefons—, 08940 Cornellà de Llobregat)

RITME DE JOC: 9 minuts per jugador/a per a tota la partida.

SISTEMA: Suís a 8 rondes.

DESEMPATS: 1. Buchholz Brasiler; 2. Sonnenborn-Berger; 3. Nombre de victòries.

INSCRIPCIÓ: Gratuïta. Es pot realitzar per telèfon al 658.233.488 (sr. Daniel Garcia) o per correu electrònic (peondoblado@gmail.com); s’enviarà resposta de confirmació. Les places estan limitades a 51 jugadors i es reservaran per estricte ordre d’inscripció. Únicament hi poden participar nens i nenes fins a 12 anys.

ARBITRATGE: L’àrbitre del torneig serà el sr. Francisco Pizarro Soza (àrbitre FIDE).

PREMIS: Trofeu per als tres primers classificats. Trofeu per al campió de les categories sub-8 i sub-10. Trofeu per al millor classificat de l’Escola d’Escacs Peón Doblado (Club d’Escacs Peón Doblado, Escola Els Pins i Escola Mediterrània). Medalles de record per a la resta de participants.

ALTRES: Tot allò no previst en aquest reglament es regirà segons la normativa de la F.C.d’E. i de la F.I.D.E. La participació en aquest torneig suposa l’acceptació de les seves bases i l’autorització a la publicació de fotos i/o vídeos per part dels organitzadors, a efectes de difusió i promoció del torneig.

Al final del torneig s’oferirà un berenar a tots els participants.

[Versió en PDF de les bases]

JUGADORS i JUGADORES PREINSCRITS

Nom Jugador/a
Categoria Elo ràpid Club/Escola
PLANELLA ZAVALA, Ivan
Sub10 1752 Peón Doblado
JODAR REDONDO, Unai
Sub12 1486 Peón Doblado
ROMERO RAMOS, Pablo
Sub12 1468 PDB/Mediterrània
MORENO CALVO, Miguel Sub12 1462 Peón Doblado
DÍAZ ROSALES, Paula
Sub12 1432 Peón Doblado
PÉREZ ORTIZ, Izan
Sub12 1432 PDB/Mediterrània
CABRILLANA PRIMO, Miguel Sub10 1428 Peón Doblado
LÓPEZ MARTÍN, Nil
Sub12 1424 Peón Doblado
PLANELLA ZAVALA, Irene
Sub8 1406 Peón Doblado
SALA CUENCA, Francisco
Sub10 1404 Peón Doblado
SALA CUENCA, José
Sub10 1404 Peón Doblado
MANDIN SILVA, Vagner Cacheu
Sub10 1392 EE Espluguenc
ROMANUYK, Nazar
Sub12 1392 Estel-Casa Eslava
ALCALDE SOLA, Iker
Sub12 1391 Peón Doblado
GÓMEZ IGLESIAS, Derek
Sub12 1387 Sant Feliu CEUC
FARNIEV, Erik
Sub10 1384 Estel-Casa Eslava
TRASOBARES NASSIR, Damián
Sub10 1384 Sant Cugat CE
CUADROS PÉREZ, Jhonatan Yandel
Sub10 1380 EE Espluguenc
JAÉN ARJONA, Biel
Sub10 1372 Sant Cugat CE
SÁNCHEZ-PORRO HARO, Aran
Sub10 1372 Peón Doblado
ÁLVAREZ BEAZCUA, Garikoitz
Sub10 1360 Edami
SANTATALA ROLDÁN, Adrià
Sub10 1356 Sant Feliu CEUC
MONTILLA CABRERA, Iván
Sub12 1345 Sant Feliu CEUC
GUIRCHAN HERRERA, Marouane
Sub8 1316 Pare Poveda
JIMENA JIMÉNEZ, Miquel
Sub8 1300 Peón Doblado
KHABAROV DVALI, Daniel
Sub10 1280 Ateneu Hortenc
SANTACANA NEBOT, Roger
Sub10 1269 Sant Feliu CEUC
ADGHIR ETTAIBI, Mohamed
Sub12 NF Torre Miranda
ÁNGEL SORIA, Marcos
Sub10 NF Torre Miranda
BEN OUBARKA OUBASLAM, Mohamed
Sub12 NF Torre Miranda
BERMÚDEZ FERNÁNDEZ, Pablo
Sub12 NF Sagrada Família
CALERO CAAMAÑO, Aitor
Sub8 NF Sant Feliu CEUC
DEKRA, Chad
Sub10 NF Torre Miranda
DOTA GUAMAN, Erick
Sub8 NF Estel-Casa Eslava
FERNÁNDEZ BELTRÁN, Eric
Sub10 NF Sant Feliu CEUC
FERNÁNDEZ BELTRÁN, Izan
Sub10 NF Sant Feliu CEUC
GARRIDO CABALLERO, Gorka
Sub10 NF Mediterrània
IOÓ, Albert
Sub10 NF Peón Doblado
KHASANOVA, Marina
Sub10 NF Estel-Casa Eslava
LAIRANA, Mauricio
Sub12 NF Torre Miranda
LÓPEZ, Jhonatan
Sub12 NF Torre Miranda
NÚÑEZ DELGADO, Miguel
Sub10 NF Mediterrània
REY CHMYREV, Breno
Sub8 NF Estel-Casa Eslava
RODRÍGUEZ, Ruddy
Sub10 NF Torre Miranda
RODRÍGUEZ MORENO, Iker
Sub8 NF Peón Doblado
SAAVEDRA, Jaren
Sub12 NF Torre Miranda
SIERRA SIERRA, Alan
Sub12 NF Torre Miranda
SLAUGHTER, Uche
Sub10 NF Torre Miranda
STANIMIROVA, Simona
Sub10 NF Sant Feliu CEUC
TUSHISHVILI, Luca
Sub12 NF Torre Miranda
VELASCO, Valery
Sub10 NF Torre Miranda
VIDAL, Sebastián
Sub12 NF Torre Miranda
VIDEA CHUMACERO, Sara
Sub10 NF Peón Doblado
VILLANUEVA MERINO, Andreu
Sub12 NF Torre Miranda
VILLANUEVA VLADIMIROV, Vladimir
Sub8 NF Estel-Casa Eslava
VILLANUEVA VLADIMIROV, Georgiy
Sub8 NF Estel-Casa Eslava
ZAMORA, Álex
Sub12 NF Ateneu Hortenc

(*) NF = No Federat/da.

Anys anteriors